- 11.-es tk./ 15–23. o., 29–36. o. (eddigiek); az újak: 24. o. (a ballada műfaja), 26. o. (A walesi bárdok)
- Arany_III első oldala a balladához
A házi feladatok az utolsó májusi péntekre:
Elkészültem a javítással. Holnap, 27-én hétfőn 13.00-tól 14.00-ig, illetve szerdán a második-harmadik órában lehet érdeklődni; vagy a fizikaszertárban találtok, vagy a földszinti aula tábláján közlöm, melyik teremben.
| A | C | |
| jeles | 3 | 8 |
| jó | 5 | 4 |
| közepes | 3 | 2 |
| elégséges | 1 | 2 |
| elégtelen | 0 | 0 |
Hétfőre kérem az órán kiosztott lapról (Arany _I.) az életmű szakaszolását, a Toldik részleteinek táblázatos összevetését, és az episztolaváltás darabjainak többszempontú összehasonlítását; mindezeket a füzetbe, szépen.
Bocs, de elfelejtettem említeni a 11.-es tankönyvbeli tovahaladás szükségességét: 18–23., azaz hat darab oldal. Na, még ezek szükségesek hétfőre.
A dolgozatpótlók készüljenek Petőfiből.
Az órán említett, korszakos jelentőségűnek tekintett (a Byron-mottóval felmerült) regényről (Infinite Jest):

Légy felkészült Petőfi életművének
A dolgozat egyébként a szokásos áttekintő jellegű lesz: személyek, helyek, fogalmak ismerete; az életmű szakaszainak-karakterjegyeinek áttekintő bemutatása; főbb alkotások tárgyalása; művek felismerése, stílusjegyeinek, motívumainak megnevezésével.
Ha valaki a negyedik hatalmi ág mai magyarországi állapotára kíváncsi, kattintson.
Petőfi szobra Mezőberényben, ahonnan Júliától és Zoltántól búcsúzva Segesvár–Héjjasfalva felé indult:


A fogadó Nagybányán, ahol az ifjú pár első éjszakáját töltötte a Misztótfalu határában történt tengelytörés miatt. Így egy nappal később értek Koltóra

Az emléktábla

A koltói Teleki-kastély bejárata

A földszinti helyiségeket ma ovisok, kisiskolások használják

Úton az emeletre

Szerintem kitalálod

Kis kezecskék munkálkodtak

Oldalnézet

A kőasztal a híres somfa alatt

Közelről

Nyíló panoráma

Látod amottan a bérci tetőt (Szép felhők! mindenik ugy megy el fölöttünk,/Mint egy tündérrege.)

A kastélyparkban
Úgy tűnik talált, a címre Joplin anyunál a magyarázat.
A leendő királyi labdaház még az Országos Széchényi Könyvtár olvasótermeként:

| neptun | 2. zh. (vonalintegrál–hatványsorok) | 3. zh. (Taylor-sor–sajátérték) |
| TDK54Z | 3 | |
| A1U7PS | 3 | |
| S2IRNQ | 3 | |
| R9SKHI | 3 | 3 |
| PGD7CL | 5 | |
| HG2JHW | 2 | |
| HUJN99 | 2 | |
| CJV7SD | 4 | |
| ANE068 | 2 | |
| BC9TWK | 3 | |
| AR5XSW | 1 | |
| PW0BZE | 3 | |
| HDFH3S | 1 |
3 |
Hétfőn, május 13-án pót- és javítódolgozatok a második és a harmadik zh. anyagából; kérem, mindenki, aki nem írta meg valamelyiket, vagy elégtelent írt, felkészülten érkezzen. A dolgozatok 45 percesek lesznek, így két jegy is pótolható, javítható.
| Neptun-kód | pontszám | jegy |
| L4DRE2 | 72 | 4 |
| XGHSAP | 65 | 4 |
| BPMP3Z | 84 | 5 |
| TDK54Z | 38 | 2 |
| A1U7PS | 47 | 3 |
| S2IRNQ | 78 | 4 |
| R9SKHI | ||
| PGD7CL | 58 | 3 |
| HG2JHW | 58 | 3 |
| HUJN99 | 63 | 4 |
| BC9TWK | 52 | 3 |
| CJV7SD | 72 | 4 |
| ANE068 | 26 | 2 |
| JE1WC7 | 87 | 5 |
| AR5XSW | 37 | 2 |
| PW0BZE | 44 | 3 |
| HDFH3S | 14 | 1 |
Hétfőre, május 13-ra kérem